Koho šperky Tamarchi© oslovují?

Jsou to především osobité ženy, doslova femme fatale. Nezáleží na jejich věku nebo postavení, ale hlavně na vnitřním nastavení a rozpoložení – jsou to ženy zdravě sebe-vědomé. Šperky si vybírají pro podtržení své osobnosti, komunikují přes ně svůj příběh nebo pohled na svět. Prostřednictvím módy se vyjadřují, nikoli zařazují.
Šperky by vždy měly odpovídat dobrému vkusu ženy. Ten je samozřejmě individuální. Šperky Tamarchi© jsou originálem. Povětšinou jsou inspirované dějinami umění (Renesance, Baroko, Secese, Art Deco, Viktoriánská éra…). Promítají se do nich i geografická specifika, hojně jsou inspirované Arábií, Asií nebo Afrikou.
Při tvorbě šperků Tamarchi© je (většinou) dodržované pravidlo tří barev, které se ve šperku promítají. Šperk je v první řadě zdobný. Svoji majitelku dotváří a okolí sděluje příběh, který je jednou tajemný, jindy naopak docela zřejmý.


Materiály šperků Tamarchi©

Šperky Tamarchi© jsou šité z kvalitních komponentů. Většinou to jsou korálky české značky Preciossa nebo značek Matubo, Toho a Miyuki. Řada komponentů je vyráběných na zakázku českými skláři nebo keramiky.
Komponenty šperků tvoří i poklady objevené ve starožitnictví nebo vetešnictví, kde Tamara ráda nakupuje. Ke komponentům patří i Sutašky české provenience a hedvábí Shibori gibbon dovezené z USA. Jeho předností je, že se ručně vyrábí a probarvuje.
Bohužel, kovové komponenty se v ČR prakticky nevyrábí, a tak jejich zdrojem zůstává Čína. Snad jednou bude i jiná alternativa. Šperky Tamarchi© jsou typické svojí brokátovou podšívkou. Brokát většinou pochází z Japonska nebo Francie. Radostné je, že k jeho výrobě se vrátila také česká Hedva.


Komunikace se zákazníkem

Milujeme vaši zpětnou vazbu. Potěšíte nás zasláním vaší fotografie se šperkem, nebo alespoň zprávou, zda bylo vše podle vašich představ. Nebo vám šperk nesedí? Myslíme, že v takovém případě je lepší šperk vyměnit za jiný, než aby ležel doma v krabici.


Dárkové balení šperků

Většina šperků je dodávána v organzových sáčcích nebo krabičkách. Na Vánoce je na vaše požádání rovnou zabalíme.


Kolekce

Pravidelně představujeme nové kolekce. Aktuálně můžete vybírat z Voyage en Arabie, která je inspirovaná orientem. Calaveritas je novinkou odkazující k Mexiku. Je velmi osobitá. Ústředním motivem jsou malé lebky kombinované s pestrými vzory. Stálicí je kolekce Turquoise col. Úspěchu se těší i kolekce s vážkami. Kolekce šperků Black Collectio a Marriages &Ceremonies jsou vyráběné pro slavnostní okamžiky a svatby. Řadu kolekcí uzavírá Midsummer night's dream, což jsou šperky ve kterých je obsažen labradorit. Zvolit si můžete i z kategorie Shibori ribbon nebo Soutache, které se vyznačují originální technikou.

 

Reference

Chvilka pro Tebe 10/2012 str.38
Dvouměsíčník koralki ( 5/2014 )8.ročník, č.5

http://ona.idnes.cz/dyzajn-market-0d5-/modni-trendy.aspx?c=A120924_103743_modni-trendy_sck
http://www.zivotpodlelucie.com/2015/03/na-den-fashion-blogerkou-outfit-z.html
https://www.youtube.com/watch?v=Ol2K3w0vQc4
http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/vysivane-sperky-tamary-prochazkove-vypraveji-pribehy-20151010.html
http://www.fler.cz/magazin/tamarchi-orientalni-umeni-me-fascinuje-1762
http://www.sidonie-casopis.cz/sperky-tamarchi-to-jsou-koralky-vysite-do-pribehu/
http://praguefashionscene.com/recommended-designers-and-stores/
http://www.mepass.cz/clanky/474-stylove-doplnky-jaro-leto-2014
http://www.mojimirukami.sk/#!dzem/c1rtk


Text: Jana Poncarová